Як нас обкрадають на поїздках в метро.

Цього літа проїзд в метро в Києві злетів до 8 грн. Тоді нам говорили, що гроші підуть на підняття зарплат робітникам метрополітену, але по факту розбагатіли олігархи з чиновниками. Недавно відкрилася схема, завдяки якій щороку в нас крадуть шалені кошти. В перерахунку на сім’ю з трьох осіб за умови, що кожен її член спускається в метро двічі на день щобудня, за місяць вони на 420 грн поповнять кишені олігарха. Це приблизно 3,30 грн з однієї поїздки .

Корупційна схема працює наступним чином: компанія олігарха Фукса у 2010-2013 роках видала комунальному підприємству метро у лізинг вагони. Уже тоді він їх видав з шаленою націнкою в 100%. Через декілька років компанія зажадала повернення грошей від комунального підприємства, але з переоцінкою початкової суми, зважаючи на ріст долара. Так він звернувся до суду з новими цінниками 365,9млн.грн. за самі вагони, 112,3млн.грн. відсотків, 229млн. “інфляційних витрат”, 42.млн грн. пені і 1,1млрд(!)грн. “коригування”. Суд, звісно, підтримав ці вимоги.

Метрополітен без заперечень підписав із олігархом нову угоду. Згідно із документом, до 31 грудня 2018-го комунальне підприємство повинно було заплатити олігарху 656,1млн.грн., а до 31 грудня 2019-го – ще 994млн. грн. У минулому, 2018, роцi, гроші просто збирали із кас метро. Так, у червні 2018-го, Державний виконавець Департаменту Мін’юсту виніс постанову про арешт коштів в усіх касах метрополітену.

Нині, з урахуванням усіх пені, коригувань і штрафів, вартість одного вагона від олігарха становить уже понад 27 млн грн!

Ось така цікава корупційна схема за всією класикою – з продажними судами, корумпованими чиновниками і жадібними до грошей олігархами. Все ж таки, головним чинником росту цін є жадібність можновладців. Ці паразити дуже зручно всілися на наших шиях і ніяка економічна криза не помiха, аби вижимати з нас максимум.