Анархізм на заваді анархізму

В анархістському середовищі часто йдуть розмови, що слово “Анархізм” відштовхує людей. Воно асоціюється в багатьох з чим завгодно, але не з прямою демократією. Тому потрібно перестати використовувати слово “Анархізм”, і придумати якийсь замінник по типу “Лібертарний соціалізм”.

 Для початку потрібно розібратися в причинах чому більшість людей погано розуміють, що ховається під словом анархізм. Правда в тому, що більшість ніколи особливо й не думала над тим, що таке анархізм. Частина у своєму житті зустрічалася з цим словом лише в контексті хаосу. Й не задумуючись продовжували використовувати це слово в цьому значенні. А із чого взагалі людям потрібно задумуватися над значенням цього слова? Пропаганда анархізму в Україні дуже слабка. А сподіватися на те, що хтось самостійно вирішить розібратися в істинних значеннях цього поняття не доводиться. В людей й так вистачає чим зайнятися у своєму житті. 

От і виходить, що слово анархізм по замовчуванню асоціюється виключно з хаосом. Але це не означає, що люди негативно налаштовані проти анархізму. Якщо людині пояснити, що анархізм це ще й рух про пряму демократію, вона легко може змінити своє ставлення. У сусідній Білорусі люди швидко зрозуміли, що анархісти є захисниками їх інтересів під час протестів 2017 року. Тоді анархісти змогли яскраво заявити про себе, й донести до суспільства свої вимоги.

Основною причиною чому люди асоціюють анархізм з хаосом є відсутність якісної анархістської пропаганди.

Можливо, все одно зміна назви на більш нейтральну допоможе легше переконувати людей в правильності наших ідей. Річ у тім, що слово “анархізм” існує уже дуже давно, існує багато видатних рухів минулого, зокрема дуже близька Україні – Махновщина. В деяких країнах і зараз є великі анархістські рухи, є багато теоретиків і написаних книг, субкультур, які знаходяться в орбіті анархістських ідей. Все це формує, так звану “традицію анархізму”, яка сама по собі змушує нових людей цікавитися цими ідеями й приходити в рух. Зараз більша частина руху це саме такі люди. 
Якщо відійти від слова “анархізм”, ми втратимо й цю традицію. А натомість залишимося з незрозумілою для більшості людей назвою, наприклад “лібертарні соціалісти”. Й нам все одно доведеться доносити до людей значення цих слів, але вже без підтримки уже сформованої “традиції анархізму”. 

Ще раз, головна перешкода на шляху розвитку руху це не асоціації з хаосом, а відсутність якісної масової агітації. Нацистські й комуністичні рухи мають куди більше негативні асоціації в суспільстві. Але завдяки гарно поставленій агітації вони змогли знайти собі велику кількість прибічників. Й вже масових репресій в Радянському Союзі не було, а були перегиби на місцях, слов’яни стають титульною арійською расою, а не унтерменшами, яких розстрілювали тисячами в концтаборах.

А анархізм, між іншим, це єдина ідеологія в якої руки не в крові невинних людей. Єдина ідеологія, яка відстоювала інтереси простого народу всю свою історію. Саме тому нам потрібно не соромитися її, а гордо підняти її на свої стяги, й крокувати з нею далі. Разом з багатовіковою традицією нашою руху, і нашими товаришами які є по всьому світу. Розвивати свою агітацію, й нарешті довести справу минулих поколінь до кінця.