Аваков пішов. Що далі?

Що ж, відбулась довгоочікувана українцями подія: Арсеній “Чорт” Аваков пішов з посади Голови МВС. Аваков пережив президентство Порошенка та кілька кабінетів міністрів за сім років. Ані велика кількість скандалів, пов’язаних з підлеглими міністра(вбивство поліцейським 5-річного Кирила Тлявова(2019), зґвалтування поліцейськими жінки в Кагарлику(2020)), ані резонансне вбивство Павла Шеремета, яке МВС не розкрило і не розкриє, ані спроба в ВРУ зареєструвати постанову про відставку – нічого з цього не призвело до зняття Авакова з посади.

А тепер Аваков абсолютно раптово для суспільства і без видимого приводу йде. Його відхід підтримує і ВР, і Зеленський. Про що це може говорити? Навряд чи Аваков, очолюючи так довго найбільше силове відомство країни, пішов просто так на пенсію без будь-якого плану або привабливої ​​пропозиції від Зеленського. Особливо, з огляду на його захопленість політикою і своєю ляльковою партією Національний Корпус. Це не кажучи вже про його зовсім сумнівні зв’язки з Сергієм Коротких, підозрюваним у співпраці з ФСБ. Очевидно, що в ексміністра були домовленості з президентом, які принесуть йому вигоду в майбутньому.

Яку саме вигоду, зараз сказати складно. Але відхід Авакова точно не означає його усунення з політики. Швидше навіть навпаки. У нього, як і раніше, залишаться свої зв’язки в МВС, бізнесі, криміналі, та й фінансово міністр теж добре забезпечений. З таким багажем в Україні цілком успішно можна і претендувати на інші посади, і створювати свою партію або розвивати існуючу.

До речі, про кишенькові партії. Очікувати прямо нищівних репресій від МВС щодо неонацистів через відхід Арсена не варто з двох причин. Перша – це той факт, що нацисти в цілому зручні як силовий інструмент у вирішенні конфліктів, коли немає можливості скористатися службовими повноваженнями. Віджати якийсь бізнес, покарати неугодного журналіста і т.д. Інтелектуально недорозвинені шанувальники свастики за скромну плату без проблем можуть виконати цю роботу, а в разі фіаско причетність когось із МВС ще треба буде довести. Друга ж причина в тому, що нацисти за час правління Авакова встигли заповнити, мабуть, більшу частину підрозділів МВС. Природньо, що будучи наділеними владою, вони допомагатимуть своїм товаришам, наприклад, уникнути відповідальності або передавати їм інформацію, отриману в результаті ОРЗ,зібрану на неугодних активістів. Тому кадрові перестановки в МВС для анархістів сильної погоди не роблять.

Так, можливо безпосередньо Національний Корпус втратить в патронажі та преференціях. Проте нацистів чекає серйозна репресивна хвиля тільки в одному випадку – якщо новий міністр МВС буде бачити в них проблему і не зможе їх контролювати. Але поки з цим особливих проблем помічено не було, тому цей симбіоз ультраправих з силовими структурами швидше за все буде і далі існувати.
Новий міністр на чолі МВС є проблемою сам по собі, незалежно від його відносин, скажімо, до нацистів. Тому що тепер партія Слуга Народу і команда Зеленського контролюють і цю структуру. На наступних виборах Зеленський майже напевно буде балотуватися знову. Контроль над МВС дозволить не тільки провести вибори за своїм сценарієм, а й придушити тих, хто не погодиться з їх результатами.

Підсумовуючи, можна сказати, що Україна семимильними кроками рухається в сторону монолітності влади та посилення контролю. І усунення такої, звичайно, сумнівної фігури, прибирає противагу команди Зеленського. Швидше за все, в майбутньому контроль над МВС зіграє ключову роль на нових виборах. Не відомо поки, що ж такого запропонували “ангельському” міністру, аби він погодився піти, зате абсолютно зрозуміло, що Аваков з великою політикою не закінчив і в неї ще повернеться.

1 Comment

  1. Более подробный метериал по этому поводу вы найдёте на канале Эдуарда Ходоса. Хаббат дорога в ад.